واحد ابزارسازی

کارگاه ابزارسازی شرکت در بدو تأسیس کارخانه به منظور تهیه و تأمین ابزارهای مورد نیاز تولیدی شرکت جنب کارخانه اصلی تشکیل شده است. کلیه ابزارآلات و لوازم یدکی تولید که به مرور زمان فرسوده شده و قادر به تأمین نیازهای شرکت نمی‏ باشد و همچنین ابزارآلات مورد نیاز ماشین ‏آلات تولیدی و تجهیزات اندازه ‏گیری تایپ‏های جدید در واحد ابزارسازی برنامه ‏ریزی و ساخته می ‏شود. برای این منظور واحد ابزارسازی شرکت متشکل از دستگاه‏های متعدد تراش- فرز- سنگ‏زنی و کارهای دستی در نظر گرفته شده که خارج از خط تولید و در عین حال با اهمیت فوق‏ العاده زیاد در تأمین ابزارآلات مورد نیاز شرکت مورد استفاده قرار می‏ گیرد.

      کارگاه ابزارسازی شرکت که اصطلاحاً « ماشین شاپ Machine shap » نامیده می‏شود، مجهز به سه خط تراش- فرز و سنگ‏زنی بوده و ماشین‏آلات دیگری نیز جهت کارهای دستی در کارگاه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، ماشین ‏آلات با دقت کاری بسیار بالا شامل سوراخ‏کاری دقیق « Jig boring » ، سنگ‏زنی فورم شامل پروفایل- بال پوکت « Ball pocket » در اتاق‏های با شرایط دما و رطوبت کنترل شده برای پشتیبانی خط تولید شرکت در نظر گرفته شده است.

 1. خط تراش: این خط شامل 13 دستگاه تراش بوده که تعدادی از این دستگاه‏ها سوئدی و تعدادی دیگر ایرانی می ‏باشند. این ماشین‏ها از امکانات بیشتری از نظر دقت، سرعت و تجهیزات اندازه‏ گیری برخوردار است و عملیات مختلف شامل روتراشی- تو تراشی- سوراخ‏کاری و . . . بطور مستمر و با دقت لازم در این ماشین‏ها انجام می ‏شود.
 2. خط فرز: خط دوم کارگاه شامل چهار دستگاه فرز بوده که قدرت و کارآیی بالاتری نسبت به تراش‏کاری دارند. ابزارآلات مختلف تولید از جنس‏های مختلف انواع فولادها- چدن- برنزها- فسفر برنزها و . . . را می‏توان با این دستگاه‏های فرز عملیات‏های مختلف براده‏ برداری سطح و سوراخ‏کاری و غیره انجام داد.
 3. خط سنگ‏زنی: در خط سوم کارگاه که از سه دستگاه سنگ‏زنی گرد و دو دستگاه سنگ‏زنی سطح و ابزارتیزکنی تشکیل یافته، قدرت و توانایی سنگ‏زنی در حد میکرون و کارآیی فوق‏ العاده نسبت به دو خط یاد شده دارد.
 4. کارهای دستی: از چند ماشین از قبیل اره ‏نواری- سمباده نواری- سنگ‏ سمباده عمودی- پرس- برش کارباید و مته تیزکنی تشکیل یافته که کارهای دیگری از قبیل سوهان ‏کاری- مارک‏زنی- قلاویز و حدیده کاری و . . . در این خط صورت می‏ گیرد.

سنگ‏زنی فورم شامل ماشین‏های ذیل می ‏باشد:

 1. پروفایل: برای ساخت ابزارهای مخصوص ماشین‏های تراش رینگ- بلنک‏ها و ابزارهای حساس ماشین‏ شاپ با توانایی در حد صدم میلی‏متر.
 2. بال‏پوکت: برای ساخت قالب‏های قفسه تایپ‏های مختلف بلبرینگ قسمت کیج ‏پرس.
 3. پانتو گرافیک: برای ساخت استنسیل‏های ماشین مارک‏زنی قسمت مونتاژ.
 4. سوراخ‏کاری دقیق: ماشینی است با توانایی فوق‏ العاده در سوراخ‏کاری قطعات در حد صدم میلی‏متر و میکرون و سوراخ‏کاری قطعات با تقسیمات و محوریت‏های دقیق صورت می‏ گیرد.

برخی از مشتریان

برخی از مشتریان و همکاران تجاری شرکت بلبرینگ سازی ایرانیان

سامانه اصالت کالا
30006200

درباره ما

شرکت بلبرینگ سازی ایرانیان (IBC) در هشتم آبان ماه 1348 با مشاركت شركت SKF سوئد، تأسيس شده است. اين شركت، بلبرينگ و رولر برينگ‌هاي مخروطي را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) توليد می كند.

دریافت کاتالوگ

اطلاعات تماس

 • آدرس کارخانه: ایران، تبریز، شهرک صنعتی منطقه غرب، کارخانه بلبرینگ سازی ایرانیان
 • آدرس دفتر: ایران، تهران، سعادت آباد، خیابان علامه طباطبائی، پلاک 87، ساختمان سایه، واحد 13
 • تلفن دفتر: 02122074103-22074965
 • 02122071868-22070829
 • تلفن کارخانه: 3-04134451031
 • تلفن فروش: 04134450787
 • ایمیل: info@ibct.ir
 • صفحه اینستاگرام :iranian.bearing.company